Statistika e veçantë e Stephen Curry

Një mbrëmje e keqe u ndodh edhe më të mëdhenjve. Vetëm 7 pikë arriti të shënojë Stephen Curry në fitoren që Golden State Warriors mori me rezultatin 118-114 në fushën e Portland Trail Blazers. Kjo ndeshje do të hyjë në histori për numrin 30 të “luftëtarëve”, pasi nuk arriti që të shënojë asnjë trepikësh (specialiteti

Vazhdoni leximin →

Statistikat tregojnë se Mustafi është më i mirë se Van Dajku!

Mund të duket e habitshme, por këtë e tregojnë statistikat. Tifozët e Arsenalit kanë arritur të gjejnë disa parametra statistikorë që tregojnë epërsinë e Shkodran Mustafit mbi stoperin holandez, Virxhil Van Dajk të Liverpulit. Kështu, sipas një sajti të tifozëve të Arsenalit, ndërhyrjet e Mustafit kanë qenë më të suksesshme sesa ato të Van Dajkut

Vazhdoni leximin →

Zbuloni Pol Pogba të vërtetin dhe jo atë..zhgënjyesin

Pol Pogba u bë, gjatë verës së kaluar, futbolisti më i shtrenjtë në botë dhe, në përgjithësi, në historinë ë futbollit. Mançester Junajtidi ia bleu atë Juventusit, duke i paguar më shumë se 100 milionë euro, por, megjithatë, tifozët e “djajve të kuq” nuk janë shumë të kënaqur me formën e tij, deri tani. Për

Vazhdoni leximin →