Juventusi: Nga ëndrra e spektaklit tek tribunat gjysmë bosh, por ka optimizëm!

Fitorja ndaj Bolonjës ishte si një furnizim me oksigjen që mezi po pritej. Juventusi arriti të bindte, të paktën për një ndeshje, e ndoshta rikthehet vazhdimësia në Serinë A. Sidoqoftë, mediat italiane ngacmojnë “Zonjën e Vjetër” që shkruajnë se klubi piemontez para 3-4 viteve ëndërronte të bëhej një “markë botërore” me lojë spektakli, porse tani

Vazhdoni leximin →

Sa shumë duan njerëzit të shohin “pensionistin” Mejuedhër! Fiton 200 milionë USD për ndeshjen e radhës!

Boksieri amerikan duhet të quhet patjetër një “ish”. Sot është 45 vjeç Flojd Mejuedhëri dhe ndeshjen e fundit e ka zhvilluar në 2017, një luftë spektakli ndaj kampionit të atëhershëm të arteve të përziera marciale, Mekgregor. Gjithsesi, edhe pasi ka 5 vjet pa luftuar dhe është një pensionist i shquar, sërish ai është një personazh

Vazhdoni leximin →

Messi fiton ‘Cirque du Soleil’; cfarë spektakli në Barcelonë

Lionel Messi fiton edhe ‘Cirque du Soleil’, që realizoi një spektakël të tërë të dedikuar ndaj jetës dhe karrierës së sulmuesit argjentinas të Barcelonës. ‘Messi10’, kështu titullohej eventi që do të bëjë një turne në mbarë botën, e dha premierën e saj në mbrëmjen e së enjtes në Barcelonë pikërisht nën sytë e yllit të

Vazhdoni leximin →

Derbi show në Londër; Arsenal-Totenhem mbyllet 2-2

Tifozët e pranishëm në Emirates Stadium u bënë dëshmitarë të një ndeshjeje vërtet spektakolare që ishte e rezervuar këtë fundjavë në Premier Leaguen angleze. Derbi londinez mes Arsenalit dhe Totenhemit nuk pati fitues pasi 90 minutëshi i kësaj supersfide u mbyll me barazimin 2-2 me skuadrat që dolën nga fusha e lojës me vetëm 1

Vazhdoni leximin →

Spektakli i ‘Cirque du Soleil’ me Messin si protagonist

Do të jetë 10 tetori dita kur në Barcelonë do të shfaqet premiera e spektaklit të radhës së Cirque du Soleil që si temë do të ketë pikërisht yllin argjentinas të Barcelonës, Lionel Messi. Vetë kapiteni i skuadrës katalanase përpara disa muajsh konfirmoi arritjen e një marrëveshjeje bashkëpunimi me trupën më të famshme në botë

Vazhdoni leximin →