Çelsi rinovon me Tiago Silvën, ndërsa Rydiger, Kristensen dhe Azpilikueta mund të largohen!

Braziliani deklaroi se është një kënaqësi e vërtetë që të vazhdojë të luajë me Blutë e Londrës, dhe për këtë arsye ka pranuar të rinovojë kontratën në “Stemford Brixh”. Mbrojtësi i dikurshëm i Paris SG është në sezonin e dytë me Çelsin duke fituar vjet Championsin ndërsa është në moshën e respektuar 37-vjeçare. Ai ka

Vazhdoni leximin →

Në zemrën e Guardiolës tek Siti gjithmonë ka një Silva!

Më herët ishte Davidi, ylli i kombëtares së Spanjës, që luajti për 10 vjet në “Etihad” dhe fitoi shumëçka, me përjashtim vetëm të Championsit. Gjithsesi, tek Mançester Siti i Pep Guardiolës nuk mund të mungojë një futbollist me mbiemrin Silva, veçse ky tani është portugez dhe jo spanjoll. Bernardo Silva u cilësua nga trajneri katalanas

Vazhdoni leximin →

Milani e përzuri, kurse ai po thyen rekorde në La Ligë!

Andre Silva shënoi dy gola në ndeshjen që Sevilja e tij e fitoi 3-1 ndaj Eibarit në raundin e shtatë të La Ligës. Sevilja vazhdon performancat e saj të shkëlqyera dhe tani ndodhet menjëherë mbas Barcelonës dhe Realit në tabelën e klasifikimit të kampionatit spanjoll. Andre Silva, deri tani, ka shënuar shtatë gola në shtatë

Vazhdoni leximin →

Andre Silva erdhi si përforcim i madh, tani jepet si huazim!

Sulmuesi portugez, Andre Silva (22 vjeç), ka shumë mundësi që të largohet nga Milani deri sa të mbyllet sezoni veror i transferimeve. Gazeta “AS” shkruan se Milani ka pranuar që t’ia huazojë një vit këtë futbollist të ri Seviljes. Në fakt, klubi kuqezi donte t’ia shiste Silvën klubit spanjoll të mësipërm, por Sevilja nuk pranoi

Vazhdoni leximin →

Te Milani erdhi si triumfator, por tani po ikën si… humbës

Andre Silva, gjatë verës së kaluar, bëri një nga transferimet më të shkëlqyera, pasi, duke ardhur te Milani, ai u bë përforcimi i dytë më i shtrenjtë në historinë e klubit të “San Siros”. Ky sulmues i ri i supertalentuar, një kohë të caktuar, u paralajmërua si një trashëgimtar eventual i Kristiano Ronaldos në përfaqësuesen

Vazhdoni leximin →