Shvajnshtajger, një hero i vjetër gjerman i futbollit modern!

Jo një nga më të talentuarit, por padyshim një nga më të mëdhenjtë. Bastian Shvajnshtajger, personalitet i shquar i futbollit gjerman dhe botëror, i dha fund karrierës në moshën 35-vjeçare. Ish-mesfushori imponues lajmëroi tifozët me një mesazh në Tuiter, duke i falenderuar për mbështetjen gjatë gjithë karrierës, e duke treguar arsyet familjare dhe personale për

Vazhdoni leximin →

Shvainshtaiger: “Edhe më tej do të jem tifoz i Junajtidit”

Ish-pjesëtari i përfaqësueses së Gjermanisë dhe të Mançester Junajtidit, Bastian Shvainshtaiger, e prishi kontratën me Junajtidin dhe nënshkroi një të re me ekipin e Cikagos që konkurron në kampionatin e SHBA-së, MLS. Trajneri i “djajve të kuq”, Zhoze Murinjo, është fajtori kryesor për largimin e këtij futbollisti gjerman nga “Old Trafordi”, pavarësisht ai kërkoi falje

Vazhdoni leximin →

Pa keqardhje Europë! Shvajnshtajger pritet si hero në SHBA!

Në Amerikë nuk e kanë harruar se Bastian Shvajnshtajgeri është kampion i botës. Është edhe një nga lojtarët më të famshëm të brezit të tij. Tifozët e futbollit europian në SHBA e pritën si hero mesfushorin gjerman që mbërriti në Çikago, së bashku me gruan e tij, Ana Ivanoviç. “Çikago, ja ku jemi”, ishte komenti

Vazhdoni leximin →

A mund të mungonte kjo? Shvajni feston me nusen, rikthimin me gol!

Ajo nuk është “nusja dhe shtetrrethimi”, por thjesht bashkëshorta e Bastian Shvajnshtajgerit. Gjithsesi, Ana Ivanoviç, ka jetuar si në rrethim edhe sepse ka ndarë fatin aspak të mirë të të shoqit, por edhe nga ndjekja “këmba-këmbët” që i kanë bërë tabloidët. Gjithsesi, gazetat famëkeqe britanike për një herë të vetme, nuk patën thashetheme, por një

Vazhdoni leximin →