Mesazhi i dyfishtë i Laportës për Mesin

Do të kthehet një ditë tek Barcelona, por gjithsesi nuk duhet të mbajmë ndezur shpresa të gabuara. Pak a shumë, ky ishte thelbi i fjalëve të Zhoan Laportës, presidentit katalanas për Lionel Mesin. Numri 1 i klubit “blaugrana” theksoi se “zemra e tij (Mesit) është “kule” (barceloniste)”. “Do të doja shumë që Leo të kthehej

Vazhdoni leximin →

Spanjë, Atletico Madrid shpreson për një ftesë në Champions

Liga Spanjolle ka propozuar një zgjidhje për skuadrat që kualifikohen në Ligën e Kampionaeve nëse kampionatet do të ndërpriten përfundimisht për shkak të coronavirusit. Nëse kjo do të ndodhë, ekipet spanjolle që do të marrin pjesë në kompeticionin më të rëndësishëm evropian për klube janë Barcelona, Real Madrid, Sevilla dhe Real Sociedad, duke lënë jashtë

Vazhdoni leximin →