Toronto e fortë edhe pa Leonardin, shkëlqejnë Ibaka e Louri

Ndodh shpesh që yjet kryesorë të dëmtohen, dhe lojtarët e tjerë të detyrohen të japin më shumë nga vetja për t’i zëvendësuar. Po e vuan Los Anxhelos Lejkërsi me Lebron Xhejmsin, por jo edhe aq Toronto Raptorsi pas lëndimit të Koui Leonardit. Basketbollisti kryesor mungoi në ndeshjen në shtëpi ndaj Sakramentos, por skuadra u bë

Vazhdoni leximin →

Dembele mos e thuaj! Ju premtoj se nuk do të bëj më budallallëqe!

Futbollisti problematik i Barcelonës, Usman Dembele, i entuziazmoi tifozët në ndeshjen e fundit të Lidhjes së Kampioneve kundër Totenhemit, duke shënuar një gol fantastik, pasi vrapoi gati 70 metra. Dembele ndodhet në qendër të vemdjes, gjithashtu, edhe për shkak të sjelljes së tij jashtë fushës. Megjithëse ishte paralajmëruar se ai, veç gjobës me vlerë prej

Vazhdoni leximin →

Shokët e ish-ekipit nuk do ta falin kurrë Dembelen

Futbollisti francez, Osman Dembele, i entuziazmoi tifozët e Barcelonës me lojën e tij në ndeshjen e fundit që ekipi katalonjas e fitoi thellë ndaj Vilarealit, duke shënuar dy gola. Dembele erdhi te Barcelona verën e kaluar si një përforcim i rëndësishëm, por dëmtimet nuk e lanë që të tegonte atë që pritej prej tij. Sidoqoftë,

Vazhdoni leximin →