NBA, dy skenarë për nisjen e sezonit të ri

Një dilemë, dy data, dy skenarë. NBA kërkohet që rë vendosë një datë për  të startuar sezonin 2020/21. Por nuk bëhet fjalë për një shënim të thjeshtë në kalendar, por për gjetjen e një date rreth së cilës është i gjithë organizimi i Ligës Amerikane të basketbollit si dhe një impakt I madh ekonomik. Rrethi

Vazhdoni leximin →

Premier League, sezoni i ri nis fort; menjëherë përplasje Klopp-Bielsa dhe Mourinho-Ancelotti

Pas disfatës historike në kompeticionet evropiane, premier League shpreson të sistemojë gjërat dhe të kthehet e këndshme në tokën e vet. Që është kampionati më i pasur dhe më stimulues i kontinentit është shumë e qartë, por përtej kufijve të paktën për këtë sezon Premier League ishte zhgënjyese. Ai që është i detyruar të nisë

Vazhdoni leximin →

Bundesliga, sezoni i ri nis në 18 shtator

Sezoni i ri i Bundesligës gjermane do të nisë ditën e premte të 18 shtatorit të 2020 dhe do të përfundojë në 22 maj të 2021. Federata gjermane e Futbollit publikoi datat e sezonit të ri të shoqëruar  edhe me datat e raundit të parë të Kupës së Gjermanisë. Në këtë mënyrë, qeveria e futbollit

Vazhdoni leximin →