Saviola flet si një ‘ish’: Te Sevija e Barcelona, moment të paharrueshme, ndërsa te Reali luajta pak

Është argjentinas dhe ka veshur fanelat e klubeve më të mira spanjolle; Barcelona, Real Madriod e Sevija. Bëhet fjalë për Havier Saviolën që tani luan minifutboll, por që nuk e harron eksperiencën e tij në La Liga me uniformat e skuadrave më prestigjioze Në një intervistë për të përditshmen ‘Marca’, Saviola kujtoi disa momente që

Vazhdoni leximin →

Europa League, Sevija pritet të mbajë finalen e vitit 2021

‘Sanchez Pizjuan’ është stadiumi I përzgjedhur nga Federata Spanjolle e Futbollit për t’iu propozuar UEFA për finalen e Europa League të vitit 2021. Propozimi I qeverisë së futbollit iberik pritet të ratifikohet nga Komiteti Ezkekutiv  I  UEFA në mbledhjen që do të zhvillojë në Ljubjanë këtë të martë. Ai që mbrojti kandidaturën e stadiumit të

Vazhdoni leximin →

Bëhet zyrtare; Monci kthehet te Sevija

Lajmi që deri pak ditë më parë ishte një sekret, tani bëhet zyrtar; Monci kthehet te skuadra e Sevijës në rolin e Drejtorit Sportiv. Ai do të nisë detyrën e tij menjëherë duke nisur nga data 1 prill dhe kjo do të jetë etapa e dytë e Moncit në bordin drejtues të klubit andaluzian, nga

Vazhdoni leximin →

Roma-Nzonzi, mbyllet historia; sulmuesi behet verdhekuq

Nzonzi te Roma eshte nje ceshtje qe mbyllet perfundimisht me francezin qe do te veshe fanelen verdhekuqe. Nzonzi tashme ka mberritur ne kryeqytetin italian per te kryer vizitat mjekesore e me pas per te hedhur firmen ne kontraten me skuadren e tij te re, Romen. Klubi italian arriti marreveshjen me Sevijan per blerjen e futbollistit

Vazhdoni leximin →