Roma-Nzonzi, mbyllet historia; sulmuesi behet verdhekuq

Nzonzi te Roma eshte nje ceshtje qe mbyllet perfundimisht me francezin qe do te veshe fanelen verdhekuqe. Nzonzi tashme ka mberritur ne kryeqytetin italian per te kryer vizitat mjekesore e me pas per te hedhur firmen ne kontraten me skuadren e tij te re, Romen.

Klubi italian arriti marreveshjen me Sevijan per blerjen e futbollistit per vleren e 30 milione Eurove duke ia bere kete dhurate trajnerit Di Françesko. Duke pare ate çfare ndodhi me Malkom, kete radhe Roma vendosi qe zyrtarizimi i Nzonzit te behet pas firmes se tij ne kontrate. Megjithate nuk duket se kjo histori do te deshtije duke qene se Nzonzi gjithnje e ka deklaruar deshiren e tij per t’u larguar nga Spanja dhe Monçi qe kishte raporte te mira me Sevijen mundesoi transferimin e tij te Roma.

Sfidanti.al