Juventusi hedh sytë sërish nga Zaniolo!

Tifozët e Romës janë të zemëruar me të dhe nuk duan që të kenë të bëjnë më tej me një lojtar të tillë. Nikolo Zaniolo pati fjalë aspak të ëmbla për ish-skuadrën ndërsa foli si lojtar i Gallatasarajit, duke thënë se “shokët e mi tek Roma më zhgënjyen”. Gjithsesi, lajmi kryesor është që Zaniolo mund

Vazhdoni leximin →

Murinjo nuk ia hedh dot, mbetet 2 ndeshje i pezulluar!

Ishte në stol ndaj Juventusit sepse apeli i bërë nga Roma e shty vendimin përfundimtar. Gjithsesi, Zhoze Murinjo nuk pati asnjë lehtësim në dënimin e parë të dhënë nga Komisioni i Disiplinës në Ligën italiane të futbollit. Trajneri portugez do të duhet të shlyejë dy ndeshje pezullim, së pari këtë të diel në “Olimpiko” ndaj

Vazhdoni leximin →

Murinjo: Mendoj se fitorja e Romës ishte ultra e merituar!

Cilësohej si sfidë direkte për objektivin e madh. Të gjitha skuadrat në Europë duan që të jenë në Champions, dhe Roma e Juventusi ishin përballë në stadiumin “Olimpiko” pikërisht me këtë synim. Duelin e Serisë A e fituan vendasit e trajnerit Zhoze Murinjo falë një goli vërtet të shkëlqyer të Mançinit, dhe mund të thuhet

Vazhdoni leximin →

Murinjo do të jetë në stol në Roma-Juventus!

Është një nga përballjet më të ndjera në Itali. Kur Roma pret Juventusin në stadiumin “Olimpiko” emocionet janë të mëdha në tribuna dhe përpara televizorit, ndërsa kjo sfidë do ta ketë njërin nga protagonistët kryesorë. Zhoze Murinjo, trajneri i Romës, do të jetë në stol këtë të diel në orën 20:45, sepse përjashtimi i tij

Vazhdoni leximin →

Roma “ndihmon” rivalët e Championsit, përse “i dha” Kremonezes fitoren e parë?!

E rëndë për kryeqytetasit ajo që ndodhi në stadiumin “Zini”. Një katastrofë për Romën, por një mbrëmje për “shampanjë” për pretendentët e tjerë për Championsin në Serinë A, si Interi, Milani e Lacio, pa harruar Atalantën. Verdhekuqtë u mundën në fushën e Kremonezes duke vështirësuar pozitat e tyre. Rezultati 2-1 bëri që Roma të mbetej

Vazhdoni leximin →