Kumbulla “ngre shëndet” për mbylljen e sezonit me fitoren e Ligës së Konferencës

Mbyllja ishte mjaft e bukur, aq sa më mirë nuk mund të ndodhte. Marash Kumbulla, vërtet nuk luajti dot, por gjithsesi pati kontributin e tij të rëndësishëm që Roma fitoi Ligën e Konferencës në edicionin e saj të parë, dhe mbrojtësi shqiptar hedh sytë menjëherë nga sezoni i ardhshëm. Mbrojtësi i Shqipërisë shkruajti një përshëndetje

Vazhdoni leximin →

A do të mundet Murinjo ta marrë më në fund Xhakën?!

Mesfushori shqiptar i Zvicrës rinovoi kontratën me 1 vit verën e kaluar, por dëshira e tij mbetet që të luajë për trajnerin portugez. Mediat italiane shkruajnë se sërish është i mundshëm një bashkim i Granit Xhakës me Zhoze Murinjon tek Roma, ndonëse vjet italianët nuk iu përgjigjën dot vlerësimit të londinezëve për kartonin. Me gjasë,

Vazhdoni leximin →