Krahasimi i Fikajo Tomorit: Premier Liga si NBA-ja, Seria A si futbolli amerikan

I ka provuar që të dy kampionatet dhe mund të bëjë një krahasim. Mbrojtësi i Milanit, ish-lojtari i Çelsit, Fikajo Tomori, flet për diferencën mes Premier Ligës angleze dhe Serisë A italiane, në një intervistë që jep për të përditshmen britanike, “Gardian” (The Guardian). “Premier Liga është si basketbolli, – thotë Tomori, – shkohet shumë

Vazhdoni leximin →

Me 1 miliardë euro humbje, e 3.4 miliardë euro borxhe, Seria A kërkon një “revolucion”!

Antonio Konte, Paulo Dibala, Romelu Lukaku, Kristiano Ronaldo dhe lista do të vazhdojë. Nga Seria A janë larguar dhe po largohen të gjithë yje “shtegtarë”, të cilët jetojnë për “bukurinë kalimtare”, për rrogën dhe shkëlqimin e karrierës për aq kohë sa kanë fuqi të luajnë futboll në nivele të larta, përpara sesa të shkojnë në

Vazhdoni leximin →