Në Botëror ishte Mesi trajner i Argjentinës , tani një Lionel ulet në stol!

Qëkur Horhe Sampaoli u nda me mirëkuptim me federatën argjentinase të futbollit (AFA) mbas pjesëmarrjes së dëshpëruar të përfaqësueses së Argjentinës në Kupën e Botës Rusi-2018, “gauçosët” (kaubojsat argjentinas) gjetën një zgjidhje të përkohshme, duke ulur në stolin e drejtimit të kësaj përfaqësueseje ish-pjesëtarin e saj Lionel Skaloni. Skaloni, deri tani, ka qenë trajner i

Vazhdoni leximin →

Argjentina-Sampaoli ka divorc; akord per zgjidhjen e kontrates

Nuk eshte ende zyrtare, por Horge Sampaoli nuk do te jete me trajner i Argjentines. Sipas te perditshmes ‘Clarin’ Federata Argjentinase e Futbollit vendosi qe te zgjidhe kontraten me Sampaolin edhe pse ajo skadon ne viti  2022. Perfaqesuesit e Sampaolit arriten akordin me Drejtiuesit e Federates per zgjidhjen konsensuale te kontrates me qeverine e futbollit

Vazhdoni leximin →

Babai i Higuain kunder Sampaolit: La ne stol 600 gola

Argjentina dhe sidomos trajneri Horge Sampaoli vazhdojne te jene ne qender te kritikave pas eliminimit ne Boterorin e Rusise. Kete radhe ai qe ngriti zerin kunder zgjedhjeve te teknikut ‘Albiceleste’, ishte babai i Gonzalo Higuain i cili nuk e kaperdiu dot qe sulmuesi mbeti jashte skuadre ne perballje me Francen. ‘Nuk ka asnje shpjegim te

Vazhdoni leximin →

Sampaoli qendron stoik: Nuk e jap doreheqjen

Argjentina me shume se per futbollin e saj, ne Boterorin e Rusise u permend per kaosi  ku u perfshi sidomos pas ndeshjes me Kroacine dhe ne qender te tij ishte pikerisht trajneri Sampaoli. Ky u fundit u fol se nuk kishte pushtet mbi futbollistet e tij, nderkohe qe Franca konfirmoi edhe njehere problemet qe ai

Vazhdoni leximin →