Katër vjet pas vdekjes së Emiliano Salës, Kardifi paguan këstin e parë të kartonit!

Ishte një çështje teknike që përfundoi gjyqeve sportive dhe administrative. Natyrisht, në kohën që ndodhi ngjarja pikërisht vdekja e ish-futbollistit Emiliano Sala, paratë dolën në plan të dytë. Gjithsesi, ndërsa ende familja mban zi për argjentinasin, Kardifi ka pranuar që të paguajë për kartonin. Sipas mediave angleze, klubi uellsian ka dhënë Nantës 7 milionë paundët

Vazhdoni leximin →

Shënuesi Nr. 1 argjentinas në Europë, jo Mesi dhe Ikardi!

Kur thua ose dëgjon “sulmues argjentinas”, mendja të shkon tek Lionel Mesi, Sergio Aguero, Mauro Ikardi apo Gonzalo Higuain. Gjithsesi, këtë sezon, shënuesi më i mirë argjentinas në Europë nuk është asnjëri prej tyre. Titullin “virtual” e mban Emiliano Sala, sulmuesi argjentinas i Nantës në ligën e parë franceze, që ka realizuar deri tani 10

Vazhdoni leximin →