Të gjitha rekordet e Verstappen

Fundi i sezonit është larg, por Max Verstappenka bërë për vetë të gjithë jo vetëm titullin e tretë kampion. Në pistë e konsideronin si “të çmendur” për shkak të mënyrës se si drejton veturat në pistë, por tani me numrin e rekordeve të arritura kaq shpejt në karrierë meriton një tjetër nofkë… Piloti më i

Vazhdoni leximin →

Rekordet negative të Champions League

Real Madrid kryeson disa nga statistikat më interesante të historisë së Champions League ku më të rëndësishmet janë ato që lidhen me pjesëmarrjet, trofetë apo ndeshjet e fituara, por kompeticioni i kampionëve ka edhe një anë tjetër, atë të rekordmenëve negativë dhe një prej tyre është Juventusi. Bardhezinjtë kryesojnë klasifikimin e kartonëve të kuq me

Vazhdoni leximin →

Rekordet e mëdha të Formula 1

Rekordet në Formula 1 jo domosdoshmërisht janë vendosur nga pilotët më të talentuar apo spektakolarë por në fund të ditës, statistikat janë ato që shpluhurosin kujtesën e të apasionuarve të sportit edhe pse ata që janë të dashuruar me Formula 1 mund të përdorin një metër tjetër gjykimi. Michael Schumacher dhe Leëis Hamilton janë rekordmenët

Vazhdoni leximin →

Hamilton: Verstapen mund t’i thyejë rekordet e mia!

Këtë mendim e ka ish-kampioni i botës, që ka fituar 7 tituj në Formulën 1 në karrierë. Ljuis Hamilton mund të jetë rival i madh me Maks Verstapenin, por pohon se holandezi është një “margaritar” i këtij sporti. “Maksi është një pilot shumë i fortë, shumë i talentuar, – thotë anglezi, – pastaj, ka edhe

Vazhdoni leximin →