Kalvari i Sergio Ramosit nuk mund përfundojë kaq lehtë!

Ndeshjen e kaluar ishte në formacion për Paris SG në ndeshjen ndaj Sent Etienit në Ligën e Parë të Francës. Gjithsesi, Sergio Ramos nuk i ka “ngrohur” ende “motorët” siç duhet dhe lajmet nga kryeqyteti francez janë që qendërmbrojtësi spanjoll mund të detyrohet të mos jetë për sfidën e radhës. Ish-kapiteni i Realit nuk luajti

Vazhdoni leximin →

Ramosi nuk ka ndërmend të dorëzohet tek Paris SG

U fol për një mundësi për të prishur kontratën, veçse këtë nuk po thuhej që do ta bënte qendërmbrojtësi spanjoll, por vetë klubi francez. Sergio Ramosit nuk i ecën mbarë këta muaj tek Paris SG dhe nuk ka arritur të luajë asnjë ndeshje zyrtare për ekipin e tij të ri, ndaj u mendua se palët

Vazhdoni leximin →

Ramosi do të kthehet në fushë pas plot … 199 ditësh!

Lajmet ishin që donin t’i jepnin duart, por gjithsesi në “Parkun e Princave” duan që ta provojnë edhe një herë që “makina të ndezë”. Sergio Ramosi ende nuk ka luajtur asnjë ndeshje për Paris SG, që nga transferimi i tij në verë prej Realit të Madridit, dhe mendohej që drejtuesit ta prishnin kontratën duke mos

Vazhdoni leximin →

Merr fund kalvari i vitit 2021 për Sergio Ramosin!

Ende nuk është e sigurt që do të luajë menjëherë për Paris SG, por lajmet nga Franca janë q ëish-kapiteni i Realit e ka lënë pas kujtimin e operacionit në gju dhe dëmtimin. Kalvari i vitit 2021 tashmë ka përfunduar dhe mbrojtësi i qendrës është në dispozicion të trajnerit Maurisio Poçetino për ndeshjen e Ligës

Vazhdoni leximin →