Donçiç është një superyll, por Dallasi ka edhe Porzingisin

Me shtatlartësinë 2.21 metra është padyshim një nga më shtatlartët e basketbollit në botë, një pasardhës i denjë i gjigandëve si Tkaçenko e Arvidas Sabonis. Kristaps Porzingis, “kulla letoneze” po bëhet gjithnjë e më i rëndësishëm për Dallas Maveriksin, sidomos në mungesë të yllit kryesor, Luka Donçiç. Lojtari me numrin 6 ishte më i miri

Vazhdoni leximin →

Shokohet bota e NBA, Porzingis nën hetim për agresion seksual

Bota e NBA shokohet e gjitha, basketbollisti letonez i Neë York, Kristap Porzingis është në telashe me drejtësinë pasi akuzohet për përdhunim. është e përditshmja ‘Neë York Post’ që publikon lajmin duke theksuar se ngjarja në fjalë ka ndodhur në vitin 2018. Gjithnjë sipas kësaj të përditshmeje, viktima e dhunës seksuale të Porzingis që sezonin

Vazhdoni leximin →

Kthehet Porzingis, kthehet fitorja për Nju Jorkun në NBA

Nuk është pak që një 22-vjeçar nga Europa të jetë elementi vendimtar i një skuadre të madhe të NBA-së. Ja që kështu është për Kristaps Porzingisin dhe Nju Jork Niksin. Letonezi u rikthye nga dëmtimi dhe pasi e mori veten fizikisht shpërtheu në ndeshjen ndaj Los Anxhelos Lejkërsave. Fitorja ishte e vështirë, vetëm me 4

Vazhdoni leximin →

Një mbrëmje për Porzingisin, letonezi lë pas yjet në NBA

Kristaps Porzingis shkëlqeu edhe një herë fort dhe jo vetëm ndihmoi Nju Jorkun në sukses, por edhe fitoi duelin në distancë me superyjet e tjerë të NBA-së. Letonezi tepër shtatlartë shënoi 34 pikë në më pak se 27 minuta, ndërsa Niksët triumfuan në “Medison Skuer Garden” ndaj Sakramentos, me shifrat 118-91. Fitore e thellë dhe

Vazhdoni leximin →