Mos vallë do të jetë Poçetino trajneri i ri i Anglisë?!

Argjentinasi ishte në “Uembli”, duke ndjekur ndeshjen e “tre luanëve” ndaj Gjermanisë. Në krah të tij ishte ndihmësi i përhershëm, Hezus Perez, i cili e ka ndjekur tek Totenhemi dhe Paris SG. Maurisio Poçetino po diskutohet nga mediat britanike si pasardhësi i mundshëm i Garet Sauthgejtit, në stolin e Anglisë. Tekniku aktual do ta drejtojë

Vazhdoni leximin →

Poçetino si “Anteu”, ngrihet më i fortë pas ikjes nga PSG, Reali favorit në baste për ta marrë

Në Madrid është Karlo Ançeloti, por ne e dimë se ndonjëherë lavdia në futboll zgjat shumë pak. Italiani ishte një mbret në “Santiago Bernabeu” por gjithsesi kompanitë e basteve thonë se ka një “skedinë” për Maurisio Poçetinon pasi u shkarkua nga Paris SG. Sipas kësaj skedine, favorit për ta marrë trajnerin argjentinas është pikërisht Reali

Vazhdoni leximin →