Plani i UEFA për Euro 2020, vaksina për 600 futbollistë të grumbulluar

UEFA nëpërmjet Komisionit Mjekësor të saj po punon për përgatitjen e një protokolli për të garantuar një evropian të qetë dhe pa raste me coronavirus. Sipas ‘Corriere Dello Sport’ plani parashikon vaksinimin e 600 futbollistëve të skuadrave të kualifikuara(25 lojtarë për secilën përfaqësuese) dhe të të gjithë stafeve teknike dhe delegacioneve. Është kjo, mënyra e

Vazhdoni leximin →

Manchester City merr astrofizikantë; do të jenë në repartin e të dhënave të klubit

Pep Guardiola nuk ngopet.Katalanasit nuk i mjaftojnë shifrat e dominimit të Manchester City në Premier League dhe faktit që Liga e Kampioneve është e arritshme pas kualifikimit për në cerekfinale ku do të përballet me Borussia Dortmund,  por ai kërkon akoma më shumë për një skuadër…yjore. Sipas tabloidit ‘Daily Mail’, drejtuesit e Citizens po mendon

Vazhdoni leximin →

Barcelona, Laporta përgatit një plan për Messin; blerje të rëndësishmë dhe kontratë të përjetshme

Një kontratë e përjetshme, e vlefshme edhe pasi të ketë lënë futbollin e luajtur dhe blerje rë rëndësishme për t’u kthyer protagonistë në Evropë. Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta po përgatit planin për të bindur Lionel Messin, kontrata e të cilit me klubin katalanas skadon në qershor të këtij viti, për të qëndruar në Katalonjë.

Vazhdoni leximin →

Real Madrid përgatit planin e tij për Kylian Mbappe

E ardhmja e Kylian Mbappe vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes. Pas ndeshjes me Montpellier, sulmuesi i përfaqësuese franceze e tha hapur se po mendon edhe për opsione të tjera për të vijuar karrierën e tij edhe pse ndihet shumë mirë te Paris Saint Germainit. Sipas të përditshmes AS, klubi transalpin i ka intensifikuar

Vazhdoni leximin →

Olimpiket, strategjia e IOC; vaksinimi i të gjithë sportistëve përpara Lojërave

Të vaksinohen të gjithë sportistët pjesëmarrës, përpara ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike të Tokios për të larguar përfundimisht rrezikun e anulimit të evenimentit dhe për të zhvilluar atë normalisht. Sipas ‘Daily Telegraph’, ky është plani i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar në bashkëpunim me Organizatën Botërore të Shëndetësisë. Është kjo një fushatë e vërtetë vaksinimi në

Vazhdoni leximin →