NBA, Oklahoma merr revanshin ndaj San Antonios

Oklahoma thyen San Antonion dhe merr revanshin për humbjen e pësuar 2 ditë më parë pas asaj sfide të tejzgjatur që u mbyll pas dy kohëve shtesë. Në Chesapeake Arena , skuadra e Thandër e fitoi këtë përballje ndaj teksanëve me rezultatin 122-112 dhe gjithcka ndodhi pas pushimit të ndeshjes pasi pjesa e parë e

Vazhdoni leximin →

NBA, San Antonio në krizë të thellë; mundet dhe nga Jutah Xhaz

San Antonio vazhdon të akumulojë disfata në kampionatin amerikan të basketbollit. këtë radhë teksanët u mposhtën nga Jutah Xhaz 105-139 duke zbritur në vendin e parafundit në Konferencën e Perëndimit për të lënë prapa vetëm Finiks Sansin. edhe pse jo në një formë të shkëlqyer, Jutah diti të përfitojë nga momenti negativ i Spërsave për

Vazhdoni leximin →

E mund edhe San Antonio; Golden Stejt hyn në krizë?

Të shohësh golden Stejtin që të humbasë 3 ndeshje radhazi në kampionatin amerikan të basketbollit, është dicka që askush nuk e ka imagjinuar në këtë periudhë. e megjithatë, duket se kampionët në fuqi të NBA janë mbërthyer nga kriza. Uorriors u mposht nga San Antonio në ndeshjen e radhës me rezultatin  102-94 ku këtë radhë

Vazhdoni leximin →