Nejmar ka humbur 2 vjet i dëmtuar tek Paris SG!

Ndalesat i ka pasur tepër të shpeshta. Vështirë të gjendet një tjetër yll i madh i futbollit që të jetë dëmtuar kaq shpesh, dhe të ketë humbur kaq shumë ndeshje sa Nejmari. Pasi provoi lëndime nga më të ndryshmit, sulmuesi i Paris SG mori lajmin tepër të keq se e ka mbyllur sezonin, ndërsa lista

Vazhdoni leximin →

Gjashtë klube angleze kërkojnë Nejmarin!

Pas Lionel Mesit, Paris Sent Zhërmen mund të humbasë edhe Nejmar në fund të këtij sezoni. Në garë për të marrë shërbimet e sulmuesit brazilian janë futur pesë klubet më të mëdhenj të Premier Ligës.  Në krye të listës është Çelsi, që nuk ka ndërmend të ndalet pas shpenzimeve të çmendura që bëri në dy

Vazhdoni leximin →

Boehli “600-milionësh” takon Paris SG për Nejmarin

Pasuria e tij është shumë më e madhe, ndonëse kur vjen puna për Katarin, kjo nuk ka krahasim. Gjithsesi, miliarderi amerikan Tod Boehli po vazhdon shpenzimet e mëdha dhe pasi harxhoi 600 milionë euro për të forcuar ekipin në disa muaj, dëshiron të bëjë edhe një çmenduri tjetër. Lajmet janë që pronari i Çelsit është

Vazhdoni leximin →

Mesi dhe Verrati kthehen, por PSG do ta ketë fillimisht në stol Mbapenë ndaj Bajernit!

Kjo finale është njëkohësisht një mallkim dhe një shpresë. Në 2020, Paris SG pati dështimin që u ndje shumë, atë në finalen e Championsit ndaj Bajernit. Gjithsesi, përtej dhimbjes në mes të epokës së koronavirusit, francezët kuptuan se mund të ishin kaq pranë trofeut të madh. Ëndrra mbetet e parealizuar, por skuadra e trajnerit Kristof

Vazhdoni leximin →

Nejmar konfirmon sherrin dhe kërkon “spiunin”!

PSG nuk po kalon momentin më të mirë në prag të ndeshjes ndaj Bajernit në Champions dhe për këtë nuk ndihmoi as konflikti në dhomën e zhveshjes pas humbjes me Monakon. Nejmar, në konferencë shtypi para Championsit, e konfirmoi faktin se ai pati përplasje me kapitenin Markinjos dhe me drejtorin sportiv, Kampos. Po ashtu, sulmuesi

Vazhdoni leximin →