Racizmi, Cavani: Kërkoj ndjesë, por nuk doja të fyeja askënd

‘Pranoj sanksionin disiplinor, duke ditur se nuk isha në dijeni të përdorimit të idiomave angleze, por nuk jam dakord’. Kështu u shpreh Edinson Cavani, sulmuesi i Manchester United, dënimin e dhënë nga Federata Angleze e Futbollit me 3 ndeshje pezillim për racizëm teksa përdori frazën ‘negrito’ në një postim drejtuar një miku të tij. Futbollisti,

Vazhdoni leximin →

Kritikat e Vlada Sedan ndaj Guardiolës? Zinchenko i detyruar të kërkojë ndjesë gjatë dasmës

Zinchenko detyrohet të dalë me një deklaratë ditën e tij të dasmës duke pranuar se bashkëshortja e tij Vlada Sedan gaboi teksa kritikoi taktikën e Pep Guardiolës. Gjithcka nisi nga fakti se Vlada nuk është vetëm një WAG, por edhe një gazetare sportive që komenton ndeshjet e futbollit. Pas eliminimit të Manchester City në Ligën

Vazhdoni leximin →

Tifozët japoneze s’u lejuan në stadium për coronavirusin, Leipzig kërkon ndjesë

Leipzig kërkoi këtë të hënë ndjesë për moslejimin e tifozëve japonezë të ndiqnin në Red Bull Arena sfidën e së dielës ndaj Bayer Leverkusen për shkak të frikës nga coronavirus. Në një komunikatë të publikuar në rrjetin social Tëitter, klubi gjerman shpjegoi se personeli I sigurisë kishte intruksione të kontrollonte tifozët që vinin nga zonat

Vazhdoni leximin →

Rummenigge kundër tifozëve të Bayernit: Më vjen turp!

Drejtori I Përgjithshëm I Bayernit të Mynihut, Karl Heinz /rummenigge sulmon ashpër tifozët e skuadrës bavareze që shkaktuan ndërprerjen e ndeshjes me Hoffenheimin në dy raste për shkak të fhyerjeve dhe pankartave të shfaqura kundër pronarit të skuadrës kundërshtare, Dietmar Hopp. ‘Më vjen turp-tha Rummenigge-I kërkoj ndjesë Dietmar Hopp. Është një veprim që nuk mund

Vazhdoni leximin →