Rangers, sanksionohen 5 lojtarë për një festë gjatë izolimit

Pesë futbollistë te Rangers janë ndëshkuar me 6 ndeshje pezullim pasi morën pjesë në një festë në kundërshtim me masat kufizuese anticovid në muajin shkurt.Lajmi u konfirmua nga Federata Skoceze e Futbollit. Futbollistët e pezulluar janë Bongani Zungu, Nathan Patterson, Calvin Bassey, Dapo Mebude dhe  Brian Kinner, të cilët edhe u gjobitën Këta lojtarë që

Vazhdoni leximin →

Racizmi, Cavani: Kërkoj ndjesë, por nuk doja të fyeja askënd

‘Pranoj sanksionin disiplinor, duke ditur se nuk isha në dijeni të përdorimit të idiomave angleze, por nuk jam dakord’. Kështu u shpreh Edinson Cavani, sulmuesi i Manchester United, dënimin e dhënë nga Federata Angleze e Futbollit me 3 ndeshje pezillim për racizëm teksa përdori frazën ‘negrito’ në një postim drejtuar një miku të tij. Futbollisti,

Vazhdoni leximin →

Juventus, dy ndeshje pezullim për Alvaro Moratën

Juventus humbet Alvaro Moratën për ndeshjet me Torinon dhe Genoan. Gjykatësi Sportiv e ndëshkoi me 2 ndeshje pezullim sulmuesin spanjoll që u ndëshkua me karton të kuq pas fërshëllimës së fundit të arbitrit në ndeshjen me Beneventon me motivimin se iu drejtua arbitrit me një gjuhë jo të sjellshme ‘Ajo ishte një penallti koti-ishte fraza

Vazhdoni leximin →