Ismajli do të mungojë ndaj Çekisë dhe Bullgarisë

Kombëtarja ka nisur grumbullimin për dy ndeshjet e radhës ndaj Republikës Çeke dhe Bullgarisë, me lojtarët e parë që kanë mbërritur në Tiranë pasi kanë mbaruar impenjimet me klubet e tyre këtë fundjavë. Gjatë të dielës janë bashkuar me grupin futbollistët Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Elhan Kastrati, Ylber Ramadani, Kristjan Asllani, Taulant Seferi, Nedim Bajrami dhe

Vazhdoni leximin →

Reali luan ndaj Kadisit pa Krosin dhe Vinisiusin!

Nuk është se ka probleme me numrat, pasi Karlo Ançeloti shkon në këtë ndeshje jashtë fushe me 21 futbollistë. Gjithsesi, disa mungesa janë të rëndësishme si Vinisius apo Toni Kros që kanë dëmtime muskulore. Po ashtu, Ferlan Mendi mbetet i pamundur për të luajtur. Nuk dihet nëse italiani do të bëjë ndonjë rotacion të fortë

Vazhdoni leximin →

Kush është rekordi i mungesave? Në regbi, Uellsit i mungojnë 19 ndaj Australisë!

Skuadra britanike shkon në provën e fundit të vjeshtës në stadiumin “Princëror” (Principality Stadium) të Kardifit këtë të shtunë me probleme të mëdha. Ekipit kombëtar të regbisë së Uellsit me shumë gjasë do t’i mungojnë plot 19 lojtarë ndaj Australisë, dhe nga këta janë 16 sulmues e 3 mbrojtës. Disa nga sulmuesit kryesorë janë Xhons,

Vazhdoni leximin →