Aguero publikon audion e kardiologut

Shpresa është e fundit që vdes, edhe kur gjithçka duket e humbur, edhe kur koha shfaqet si një pengesë e pakapërcyeshme. Në vitin 2021, pas nënshkrimit me Barcelonën, talenti argjentinas, Sergio Aguero pësoi një aritmi kardiake gjatë ndeshjes kundër Alaves. Kontrollet e mëvonshme e çuan atë të tërhiqej nga futbolli për shkak të problemeve me

Vazhdoni leximin →

Franca, mjeku i kombëtares bën apelin: Të vaksinohen futbollistët profesionistë

Franck Le Gall, mjeku i skuadrës përfaqësiese franceze, kampione e botës, është shprehur në favor të bërjes prioritet, vaksinimin e sportistëve profesionistë. Lajmi publikohet nga e përditshmja e njohur franceze ‘Le Parisien’ duke gjetur jehonë edhe tek ‘L’Equipe’. ‘Nëse sportistët, që janë një shembull sidomos për të rinjtë, vaksionohen, kjo mund të inkurajojë një pjesë

Vazhdoni leximin →

Akuza e mjekut francez: Lyon-Juventus, ‘sfida zero’ e coronavirusit

Juventus është ‘fajtori’ për përhapjen e coronavirusit në Francë në zonën e Lionit, të paktën ky është pretendimi I një mjeku francez sipas të cilit sfida e Ligës së Kampioneve mes Lyonit dhe bardhezinjve është ‘ndeshja zero’ e epidemisë duke qenë se tifozë të shumtë italianë mbërritën në Francë për të ndjekur skuadrën e tyure

Vazhdoni leximin →