Pyetja e NBA-së: Cili  basketbollist vlen  mbi 400 milion $

Më 1996-tën, ishte basketbollisti Hauard që firmosi kontratën e  parë historike me mbi 100 milion dollarë! Më 2017-tën, “xhuxhi” që revolucionalizoi NBA-në, Stef Këri i Golden Stejtit  , arriti një shifër rekord duke katapultuar kuotën e 200 milion dollarëve! Këtë verë, ndodhi “apokalipsi” kur Xhalen Braun i Bostonit preku qiellin e shtatë, duke firmosur një

Vazhdoni leximin →

Në Champions luhet për fitore dhe për miliona!

Jo vetëm për prestigj, pasi në këtë fazë të Ligës së Kampioneve luhet edhe për para. Aktualisht me pjesmarrjen e tyre, 18 sdkuadrat kanë marrë nga 9.6 mln euro, por nëss kualfikiokohen në çerekfinale do të arkëtojnë edhe 10.6 milion euro të tjera…. Përt çdo fazë kjo shifër rritet dhe skuadra që do të fitojë

Vazhdoni leximin →