Mesi qendron, por Laporta duhet të marrë një Haland

Nuk ka rëndësi nëse do të jetë sulmuesi norvegjez apo dikush tjetër, por kapiteni kërkon një “peshë të rëndë” në sulmin katalanas, që ai të ketë mundësi të shkatërrojë mbrojtjet kundërshtare, një yll ofensiv që të japë më shumë garanci sesa Antuan Grizmani apo Usman Dembeleja. Mediat europiane shkruajnë se Lionel Mesi ka kërkuar nga

Vazhdoni leximin →

Reali po lutet që Paris SG ta marrë Lionel Mesin!

Në Madrid e kanë hallin te Kilian Mbape dhe çdo lajm që lidhet me francezin zgjon interesimin maksimal. Së fundmi, “profecia” erdhi nga Brazili pasi një gazetar i njohur deklaroi se Paris SG po përpiqet të marrë Lionel Mesin. Sipas tij, klubi parizien do t’i bëjë yllit argjentinas një ofertë “të parefuzueshme” 2-vjeçare me të

Vazhdoni leximin →