Arabia Saudite bën gati ofertën për Mesin, është 22 milionë euro më e madhe se e Ronaldos!

Nuk dihet nëse do t’ia dalin, sepse magjistari nga Argjentina duket se dëshiron të shkojë në Perëndim, jo në Lindje. Gjithsesi, në Arabinë Saudite do të bëjnë të vetën. Sheikët kërkojnë edhe Lionel Mesin për ta vendosur përballë Kristiano Ronaldos, për të rikrijuar duelin e madh të dikurshëm në Europë, në Spanjë. Mediat shkruajnë se

Vazhdoni leximin →

Zhgënjim i plotë tek PSG, nga Galtie tek Mbape e Mesi!

Për kampionët e Francës po krijohet një situatë tepër e vështirë. Vit pas viti ata po dështojnë në Champions, dhe vjet i eliminoi Reali pikërisht në raundin e dytë. Pavarësisht investimeve të mëdha prej qindra milionë eurosh, pavarësisht Mesit, Mbapesë e Nejmarit, PSG nuk po e fiton dot trofeun, ndërsa arriti vetëm një herë në

Vazhdoni leximin →

Benzema-Mesi, polemikat vazhdojnë në rrjetet sociale

Megjithëse kanë kaluar ditë, fitimi i trofeut si “Lojtari më i Mirë” nga Lionel Mesi vazhdon të bëjë zhurmë. Këtë herë në polemika, megjithëse në distancë janë përfshirë vetë protagonistët. Triumfi i sulmuesit argjentinas nuk është pritur mirë nga rivali i tij në këtë garë, Karim Benzema që u rendit në vendin e dytë. Fituesi

Vazhdoni leximin →

Benzema akuzon FIFA-n për favorizim të Mesit!

Sulmuesi i Realit të Madridit është shprehur i pakënaqur që nuk fitoi çmimin e lojtarit më të mirë të vitit 2022. Natyrisht, ai nuk foli hapur kundër vendimit të FIFA-s. Ai botoi në rrjetet sociale një listë me arritjet e tij, duke përfshirë 63 gola e 21asistë, titullin në Ligën e Europës, Ligën e Kampionëve,

Vazhdoni leximin →