Mercedes konfirmon: Nuk e lëmë Formula 1 dhe Wolff qëndron

Prej javësh po flitet për një largim të mundshëm të Mercedes nga Formula 1 për shkak të krizës së shkaktuar nga Covid-19, por skuderia nga Stuttgart përgënjeshtroi këto zëra me forcë. ‘Nuk kemi ndërmend të tërhiqemi nga Formula 1. Nuk është marrë asnjë vendim në këtë drejtum dhe nuk ka asnjë arsye që të braktisim

Vazhdoni leximin →

Hamilton: Nuk jam pozitiv me Covid-19, por në izolim vullnetar

Lewis Hamilton vijon betejën e tij personale kundër coronavirusit duke ndjekur rregullat e vendosura nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Por edhe për të së fundmi kishin filluar të qarkullonin zërat që flisnin se piloti britanik I Mercedes  ishte pozitiv në testet për Covid-19, zëra që 35 vjecari I mohoi menjëherë në rrjetet sociale ‘Kam lexuar

Vazhdoni leximin →