“Tek Paris SG të gjithë ishin një hap prapa Mesit, edhe Mbapeja!”

Kështu thotë mesfushori spanjoll Ander Herrera, që luajti për skuadrën franceze. icituar nga e përditshmja “AS” (ndërsa ka dhënë intervistë për televizionin “TYSport”), Herrera theksoi se udhëheqësi iekipit ishte superylli argjentinas. “Nëse ke Leon të ekip të gjithë janë prapa tij, – tha ai, – madje edhe Mbapeja. Leos nuk iduhej që të fliste për

Vazhdoni leximin →

Kejn apo Mbape, ikja e Benzemasë prishi planet e Realit

Llogaria ishte që sulmuesi francez të vazhdonte sezonin e ardhshëm, së bashku me Rodrigon e Vinisiusin. Trajneri Ançeloti kishte plane të tilla për vitin “e ri”, veçse Karim Benzema u largua për në Arabinë Saudite, duke e ditur pasigurinë që do të kishte në Madrid. Reali tashmë është përpara dilemës, të cilën ndoshta e ka

Vazhdoni leximin →

Kilian Mbape: Dua ta fitoj Championsin me Paris SG!

Eliminimi  i radhës padyshim që ishte një zhgënjim i thellë. Kilian Mbape provoi përsëri pafuqinë dhe pamundësinë për të fituar Championsin me fanelën e Paris Sen Zhermenit, dhe besohej se ai këtë verë do të largohej. Gjithsesi, nuk do të ndodhë kështu. Ishte vetë superylli francez që konfirmoi për mediat se do të mbetet aty

Vazhdoni leximin →

Kilian Mbape nuk do të zgjasë kontratën tek Paris SG

Në klauzolat që përmban akordi mes palëve, ekziston edhe një ku parashikohet që sulmuesi të luajë një vit më shumë për ekipin kampion të Francës. Kilian Mbape ka kontratë deri në 2024 në “Parkun e Princave”, ndërsa klauzola mund të bëjë që të jetë deri në 2025. Kjo, vetëm nëse palët dëshirojnë, dhe sipas mediave,

Vazhdoni leximin →

Lavdërime për Mbapenë nga Deshampi dhe mediat franceze!

Ishte më i miri në fushë dhe jo më kot shënoi dy gola e shërbeu një asist. Kilian Mbape u tregua kapiten i vërtetë në sfidën Francë-Holandë në Euro 2024 që përfundoi 4-0 dhe mori lavdërimet e merituara. “Një kapiten me fat”, është titulli i “L’Ekipit”, që mund të interpretohet edhe “një kapiten që sjell

Vazhdoni leximin →