Man. Junajtidi shkon në “finalen” me Lajpcigun pa Kavanin e Marsialin!

Janë dy prej njerëzve të golit, por trajneri Ole Gunar Solskjer nuk do t’i ketë në ndeshjen më të rëndësishme të momentit. Mançester Junajtid udhëton drejt Gjermanisë për sfidën vendimtare të Championsit ndaj Lajpcigut pa dy sulmues të rëndësishëm si Edinson Kavani dhe Antoni Marsial. Solskjer konfirmoi se lojtarët kanë pësuar dëmtime të lehta, por

Vazhdoni leximin →

“Bëra gabime, e dashur, nuk do të përsëritet më”!

Një këngë ruse, e grupit të vajzave “Liceistet”, thotë kështu: Jepju atij/nuk do të kesh asgjë në këmbim/fale atë/gabimi i radhës do të jetë tradhëtia! Këto vargje mund të këndohen në çdo gjuhë të botës, ndërsa vajzat ruse duhet t’ia thonë fort Melani da Kruzit, të fejuarës së futbollistit të Mançester Junajtidit, Antoni Marsial. Kohët

Vazhdoni leximin →