Mancester Junajtid, Marsial rinovon, por firmos një kontratë të rreme

Antoni Marsial ditën e enjte rinovoi kontratën me Mancester Junajtid deri në vitin 2024. Por procesi i firmosjes së kontratës duket se ka patur një mashtrim të vogël dhe që u zbulua nha një tifoz i Djajve të Kuq.

Në fakt kontrata e firmosur nga sulmuesi francez rezulton se është e rreme, është thjesht një fletë e shkruar me fjalë të rastësishme dhe që u krijua enkas për t’u fotografuar dhe për t’u publikuar në rrjetet sociale për zyrtarizimin e lajmit. Me t’u spikatur, ‘ceshtja’ u bë menjeherë virale në internet me foton e kontratës ‘fake’ që bëri xhiron e botës’

sfidanti.al