Saka rinovon kontratën tek Arsenali

Vlera e akordit të ri do të jetë e madhe, plot 300 000 paundë stërlina në javë. E tillë rroga e Bukajo Sakasë tek Arsenali, pasi futbollisti i kombëtares rinovoi kontratën në stadiumin “Emirejts”.Firma është vendosur deri për vitin 2027, dhe Saka bëhet një nga më të paguarit tek Arsenali dhe në Premier Ligë. Futbollisti

Vazhdoni leximin →

Toni Kros, jo gjithkush paguan për sezonin e keq tek Reali!

Megjithëse pati spekulime se ai do të largohej ndër të parët nga Reali i Madridit gjatë verës, mesfushori Toni Kros nënshkroi kontratë të re me klubin “mbretëror”. Në fakt, Krosi zhvilloi një sezon jo të mirë dhe parashikohej se ai do të largohej nga “Santiago Bernabeu”,por, sikurse duket, punët ndërkohë ndryshuan dhe nga klubi madridas

Vazhdoni leximin →