Kur i zbraz hallet tek futbolli, kryengritje e tifozëve të Marsejës!

Pamja nga larg ishte spektakolare, por edhe e tmerrshme. Një luftë e vërtetë shpërtheu në dyert e kompleksit sportiv të Olimpikut të Marsejës kur qindra tifozë sulmuan të zemëruar pa masë nga rezultatet e fundit të skuadrës. Tifozët hodhën fishekzjarrë dhe lëndë ndezëse, protestuan zhurmshëm kundër ekipit, trajnerit Vijas Boas, por sidomos kundër presidentit Zhak-Henri

Vazhdoni leximin →

Vilash-Boash kthehet, por a mund te shpallet “magjistar” i  Marsejës

Trajneri portugez, Andre Vilash-Boash, iu kthye futbollit mbas një pauze prej 18 muajsh, duke marrë përsipër ish-kampionin e Evropës, Olimpikun e Marsejës. Ish-trajneri i Akademikës, Portos, Çelsit, Totenhemit dhe Zenitit të Shën Peterburgut pauzojë 18 muaj, ndërkohë që angazhimi i fundit ka qenë në Kinë, ku ai drejtoi Shangain SIPG, nga ku u largua në

Vazhdoni leximin →

Baloteli drejt Marsejës? E kërkoi vetë presidenti

Mario Baloteli duket se do ta  vijojë karrierën në kampionatin francez pikërisht te skuadra e Olimpikut të Marsejës. Sipas të përsditshmes L’Equipe’, sulmuesi italian i Nisës mund të transferohet te kjo skuadër që në këtë sesion të merkatos së transferimeve. Gjithnjë sipas kësaj të pëditshmeje Mario Baloteli është ëndrra e madhe e presidentit të Marsejës

Vazhdoni leximin →

Kevin Strotman, sa baba i ndjeshëm me Xhonah Maksim

Kevin Strotman, që tashmë është pjesë e skuadrës së Olimpikut të marsejës, tregon anën e tij të butë. Mesfushori holandez e prezanton veten si një baba të ndjeshëm me vogëlushen e tij Xhonah Maksim. Në profilin e tij në rrjetin social Twitter, Strotman publikoi një foto teksa mbante vajzën e tij, Xhonah, të lindur nga

Vazhdoni leximin →