Maqedonia e Veriut do merrte 500 000 euro për Botërorin, në 2004 Shqipëria mori 500 000 USD për Greqinë!

Çështje kryeministrash, por edhe këtu dallohet sesa të lirshme e kanë dorën shqiptarët. Edhe pse Fatos Nano ishte gjirokastrit (të paktën kështu është thënë), ai nuk u kursye aspak kur premtoi 500 000 USD për kombëtaren e futbollit nëse fitonte ndaj Greqisë në shtator 2004. Skuadra shqiptare e drejtuar nga trajneri Brigel ia doli 2-1

Vazhdoni leximin →

Fitorja mbi Gjermaninë, portieri i Maqedonisë tregon: Gjermanët u tërbuan, as nuk na komplimentuan

Ndeshja e  vlefshme për kualifikueset e Katar 2022 regjistroi një rezultat të pabesueshëm dhe rrezikon të krijojë një tërmet të vërtetetë te ‘Die Mannschaft’  dhe janë të shumtë ata që kërkojnë largimin e menjëhershëm të Joachim Loew. Atmosferë krejt e kundërt është te skuadra maqedonase e shqiptarëve  dhe këtë e tregon portieri Stole Dimitrievski për

Vazhdoni leximin →