S’ditka fare Mançester Junajtid, lakmon “trurin” e Atletikos së Madridit!

Drejtori sportiv i Atletikos së Madridit, Andrea Berta, është objektivi kryesor i Mançester Junajtidit për vendin e drejtorit sportiv në “Old Trafford”. Junajtidi do që ta caktojë atë drejtor sportiv që ai të bashkëpunojë ngushtë me trajnerin Zhoze Murinjo. Sipas medias angleze, drejtori ekzekutiv (funksionari më i lartë në klubin e “djajve të kuq”), Ed

Vazhdoni leximin →

Zllatan Ibrahimoviçi me marrëveshje të dyfishtë!

Ka shumë mundësi që Ibrahimoviçi të kthehet te Mançester Junajtidi, ndërkohë që Murinjo, sikurse thuhet përgjithësisht, është gati që t’i ofrojë atij një kontratë të re në vjeshtë, vetëkuptohet, nëse Ibra do të jetë në gjendjen fizike të duhur. “Është e qartë se ne duam që ai të qëndrojë me neve, ai do që të

Vazhdoni leximin →

Runi ka gjetur ekip të ri, mos është prapë… Evertoni?

Ndaj Uein Runit, gjatë këtij sezoni, trajneri i “djajve të kuq’ , Zhoze Murinjo, nuk ka treguar ndonjë besim të madh, por, megjithatë, dëmtimet e një numri të madh lojtarësh i mundësuan ikonës së “Old Trafordit” që të ketë një minutazh solid loje. Dihet, tanimë, se, gjatë sezonit të ardhshëm, “speciali” nuk do ta llogarisë

Vazhdoni leximin →

Guardiola dhe Murinjo ndajnë “tortën” në Etihad..

Nuk ka fitues në derbin e Mançesterit, City e Unitedi kanë barazuar 0:0 në stadiumin “Etihad”. Manchester City e Manchester Unitedi kanë ndarë pikët, pasi barazuan 0:0 në sfidën e zhvilluar në stadiumin “Etihad”, shkruan Gazeta Express. Ishte një ndeshje ku pothuajse kishte gjithçka: raste, kartonë, dhe gol të anuluar, por që në fund mbeti

Vazhdoni leximin →

Murinjo: “Nuk kam parandjenjë të mirë për Ibrahimoviçin”

Zhoze Murinjo nuk është optimist rreth dëmtimeve që  kanë pësuar Zllatan Ibrahimoviçi dhe Markos Roho, ndërkohë që duhen pritur kontrollet më të detajuar mjekësorë që do t’u bëhen këtyre dy lojtarëve ditët e ardhshme. Rohon e nxorën me barelë, qysh në pjesën e parë të ndeshjes së fundit, ndërsa Ibrahimoviçi, gjatë kohës shtesë të gjyqtarit,

Vazhdoni leximin →