Golat e Sadikut janë “vaksina” më e mirë e koronës për tifozët e Malagës!

Përpara ndërprerjes së kampionatit, ishte nga më të mirët. Armando Sadiku shënoi gola të rëndësishëm këtë sezon për Malagën në Ligën e Dytë të Spanjës, ndërsa mezi priti rifillimin e stërvitjeve pas ndërprerjes nga koronavirusi. Sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë, që vuajti edhe problemet me dëmtimet, tashmë është në formë me vetëm pak ditë përgatitje

Vazhdoni leximin →

Jo vetëm Hollywood; George Clooney I interesuar të blejë Malagën

George Clooney kërkon të shohë përtej Hollywoodit dhe duket se është I interesuar për blerjen e skuadrës së Malagës ku aktivizohen edhe dy futbollistet e Kombëtares shqiptare, Keidi Bare dhe Armando Sadiku. Ai që e konfirmon këtë është Antonio Aguilera, presidenti I Shoqarës së Aksionerëve të Vegjël  teksa  theksoi është një konsorcium amerikan që kërkon

Vazhdoni leximin →

Malaga në krizë; Keidi Bare, drejt Getafes?

Malaga është një merkato e hapur në kampionatin spanjoll. Ekipet iberike të Primera dhe Segunda Division, janë në dijeni të situatës së vështirë ekonomike të skuadrës andaluziane duke vënë në shënjestrën e tyre futbollisttë të kësaj skuadre dhe një prej tyre është edhe Keidi Bare. Mesfushori I përfaqësueses shqiptare, I formuar në ekipet zinxhirë të

Vazhdoni leximin →

Malaga, Armando Sadiku është ‘peshkaqeni’ i ri

Tifozët e Malagës kanë një idhull të ri, Armando Sadikun. Sulmuesi i kombëtares shqiptare është kthyer protagonist te skuadra andaluziane me golat e shënuar prej tij; dy të fundit ishin në ndeshjen me Tenerifen që Malaga e fitoi 2-0 duke marrë përsëri oksigjen drejt mbijetesës në Ligën e dytë spanjolle. Por jo vetëm kaq, Sadiku

Vazhdoni leximin →