Keidi Bare përballë Malagës: Luaj kundër familjes sime të dytë!

Keidi Bare në Spanjë pritet t’i kushtojë edhe më shumë klubit të tij, Espanjolit, ndërsa këtë të diel ka një ndeshje vërtet me emocione. Katalanasit duhet t’i japin Malagës edhe 1 milionë euro të tjera për kartonin e mesfushorit të kombëtares shqiptare, përveç 2 milionëve që kanë paguar më parë verën e kaluar. Këtë fundjavë, Espanjoli luan pikërisht me Malagën, dhe Bare flet përpara ndeshjes. “Kemi një sfidë shumë të rëndësishme të dielën, – thotë ai, – ende nuk kemi arritur në La Liga, na duhet shumë punë. Të luash në La Liga është një ëndërr. Unë ndihem mirë dhe shpresoj të vazhdoj kështu. Malagën e konsideroj si shtëpinë time të dytë, ndonëse këtë herë duam të fitojmë”. Espanjoli është në krye dhe i ka të gjitha mundësitë të ngjitet në La Liga.

Sfidanti.al