Lyon ëndërron rikthimin e Benzema

Pas Henderson, i cili u transferua te Ajax, një tjetër emër i madh nga Arabia Pro League mund të kthehet menjëherë në Evropë: Karim Benzema. Ish-sulmuesi i Real Madridit është në vështirësi të mëdha me Al-Ittihad dhe po mendon të largohet menjëherë nga klubi i tij. Ndër opsionet për të ardhmen është edhe ai i

Vazhdoni leximin →

Grosso kërkon dëmshpërblim të madh nga Lyon

Fabio Grosso nuk ka ndërmend të bëjë zbritje për Lyon, klubi që e shkarkoi atë më 30 nëntor. Trajneri italian nuk ka ndërmend të ndërpresë kontratën me klubin francez, e vlefshme deri në vitin 2024, me opsion për një sezon tjetër. Sipas shtypit francez, ish-trajneri i Frosinone beson se ka pësuar dëmtim të reputacionit me

Vazhdoni leximin →

Grosso: E papranueshme të kthehemi në Marseille

Pas vendimit të Komisionit Disiplinor të Federatës Franceze të Futbollit (LFP) për të mos marrë “masa disiplinore” ndaj Marseille-s për sulmin me gurë të tifozëve të tyre ndaj autobusit të skuadrës së Lyon-it më 29 tetor, Fabio Grosso, i cili ende mban shenjat e atij momenti të tmerrshëm, në fytyrë, nuk e fsheh zemërimin në

Vazhdoni leximin →

Lyon, trajneri dyshon për një…”spiun”

Situatë e tensionuar në Lyon ku Fabio Grosso duhet të bëjë llogaritë edhe me një spiun brenda skuadrës. Sikur të mos mjaftnte fakti që ekipi historik i Ligue 1 po noton në ujëra të rrezikshme me vetëm 3 pikë këtë sezon, ekipin e ka kundër ndërsa në stërvitjen e fundit, i dërgoi të gjithë lojtarët

Vazhdoni leximin →

Një kampion bote për stolin e Lionit

U përfol Genaro Gatusso por në stolin e Lionit do të ulet një italian tjetër, Fabio Grosso. Pas shkarkimit të Laurent Blanc klubi francez ka marrë vendimin për ta zëvendësuar me ish-mbrojtësin kamion bote me Italinë në vitin 2006, Fabio Grosso. Ai ka veshur fanellën e Lionit në vitet 2007-2008 dhe konsiderohet një emër që

Vazhdoni leximin →