Kaos me stadiumet e Superiores

Vijon kaosi me stadiumet në futbollin shqiptar. Sikur të mos mjaftonte që dy skuadra nuk kanë stadiumet e tyre, Erzeni dhe Dinamo, që luajnë përkatësisht në Rrogozhinë dhe në Elbasan, tani shtohet edhe Vllaznia, e cila nuk mund të luajë në “Loro Boriçi”, pasi është bërë mbjellja e barit dhe duhet të paktën 1 muaj

Vazhdoni leximin →

Të kesh apo të mos kesh stadium… kjo është çështja

E gjithë kjo rrëmuja e rikonstruksioneve, apo marrjes në ruajtje të dy stadiumeve kryesore të vendit ka penalizuar vetëm skuadrat që brez pas brezi kanë qenë pronare të këtyre ambjenteve. Pas vetëm pesë ndeshjeve të luajtura, tapeti 150 mijë euro i stadiumit “Loro Boriçi” shfaqi nevojën për ndërhyrje, ndërsa Vllaznia u degdis në fushën sportive

Vazhdoni leximin →

FSHF lutet për fushat… prit të mbijë bari

Kudo që shkel Arben Dervishi çel bari. Anëtari i Komitetit Ekzekutiv është me profesion arkitekt, por prej kohësh jep notën e fundit për cilësinë e fushëve. Në një vizitë në stadiumin “Loro Boriçi”, në fillim të javës, Dervishi tha se tepeti është në gjendje shumë të mirë, por i mungon vetëm ngjyra. Ndërsa në inspektimin

Vazhdoni leximin →

“Loro Boriçi”, dheu i zi për të zezën tonë

Dhjetra metra kub përzierie dheu me farë bari ka mbuluar tapetin e stadiumit “Loro Boriçi”, duke ia kthyer ngjyrën në një të zezë të frikshme. Ishin spanjolët, të cilët e cilësuan fushën e stadiumit më të ri të Shqipërisë si të papërshtatshme, më pas FSHF që menaxhon impiantin ka urdhëruar mbylljen, për hir të një

Vazhdoni leximin →