Pasaniku Messi; argjentinasi është futbollisti më i paguar

Lionel Messi dominon botën e futbollit përsa u përket përfitimeve financiare. Të paktën kjo është ajo që rezulton nga klasifikimi i të përditshmes franceze ‘L’Equipe’ për lojtarët më të paguar që aktivizohen në futbollin evropian. Sipas këtij klasifikimi, kapiteni i Barcelonës, Messi është më krye me 8.3 milionë Euro në muaj, sigurisht duke marrë parasysh

Vazhdoni leximin →

‘L’Equipe’ krijon formacionin e vitit; ‘harron’ të përfshijë Antuan Grizman

E përditshmja prestigjioze ‘L’Equipe’ cdo vit përpilon formacionin ideal të vitit dhe 2018 nuk bën përjashtim. Për këtë vit, skuadra që ka më shumë lojtarë në skuadrën e kësaj të përditshmeje është padyshim Reali i Madridit, kampioni në fuqi i Evropës dhe i botës. Tre janë lojtarët që pëfaqësojne ‘Los Blancos’ në formacionin e ‘L’Equipe’;

Vazhdoni leximin →

Cfarë po ndodh; trukime dhe në Champions? dyshime për PSG-Crvena Zvezda

Fenomeni negativ i trukimit të ndeshjeve po prek edhe kompeticionin më të rëndësishëm për klube, Champions League. E përditshmja franceze ‘L’Equipe’ flet për hapjen e hetimeve për ndeshjen mes Paris Sën zhermenit dhe Crvena Zvezdës, për të cilën kanë lindur dyshimet për trukimin e saj. Gjithnjë sipas kësaj të përditshmeje, autoritetet e vendit transalpin u

Vazhdoni leximin →

Zidan, te Mançester Junajtid në vend të Murinjos? Për ‘L’Equipe’ transferimi është i mundur

Zinedin Zidan, trajneri i ri i Mançester Junajtid? Për median franceze është një lëvizje mëse e mundur për t’u kryer. E përditshmja prestigjioze ‘L’Equipe’ në faqen e saj të parë shkruan: Zidan, një tundim anglez, artikull në të cilin theksohet se Mançester Junajtid është gati të lartgojë nha pankina Zhoze Murinjo për ta zëvendësuar me

Vazhdoni leximin →

Formacioni i ‘L’Equipe’ për 2017; dominon Reali i Madridit

Reali i Madridit dominon formacionin e vitit të përpiluar nga e përditshmja franceze ‘L’Equipe’. Janë katër futbollistë të skuadrës kampione të evropës dhe të botës që janë përfshirë në formacionin e të përdtishmes prestihgjioze franceze janë Kristiano Ronaldo, Marselo, Serhio Ramos dhe Luka Modric. Klubi i dytë me më shumë përfaqësues në këtë formacion është

Vazhdoni leximin →