Topi i Arte 2018; ‘L’Equipe’ konfirmon ndryshimin historik; Modric, Mbape e Varan ne finale

Fituesi i Topit te Arte per 2018 do te jete nje lojtar mes Mbapese, Modric e Varan. Keto 3 emra po qarkullojne prej kohesh ne median franceze si finalistet per trofeun me te lakmuar individual te futbollisteve. Por tani duket se keto zera po gjejne nje tjeter konfirmim. E perditshmja ‘L’Equipe’, ne rrjetet sociale ka publikuar nje video promovuese te ketij eventi dhe vemendja bie pikerisht te keta lojtare.

I pari qe shfaqet ne video eshte Mbappe, me pas eshte Varane e Luka Modric.  Vetem pas ketyre lojtarevr shfaqen kandidatet e tjere qe jane ne gare per Topin e Arte.  Ne te vertete, video fillon mr imazhin e Ronaldos fitues ne 2017 me pas shfaqet Mbape i ndjekur nga Varan e Modric. Keta futbolliste shfaqen edhe ne fundin e klipit, ne te njejten renditje.

Mes 3 finalisteve nuk eshte Grizman i cili shfaqet shume pak ne video e per me teper ai shfaqet me fanelen e Atletiko Madrid dhe jo ate te perfaqesueses franceze.

Sfidanti.al