Modric: Real Madrid është gjithçka për mua

Luka Modric përballet me një vendim të madh për të ardhmen e tij te Real Madrid në vitin 2024. Koha e tij e lojës është zvogëluar më shumë se sa pritej në javët e fundit, pavarësisht këmbënguljes së Carlo Ancelottit se ai mbetet vendimtar për planet e tij të rotacionit të skuadrës në kryeqytetin spanjoll.

Vazhdoni leximin →

Messi hyn në lojë për Luka Modric

E ardhmja e Luka Modric, i cili po gjen pak hapësirë ​​te Real Madrid, mund të jetë larg Spanjës. Këtë e raporton shtypi spanjoll, sipas të cilit, Leo Messi do të kishte lëvizur personalisht në përpjekje për të bindur mesfushorin kroat që t’i bashkohej atij tek Inter Miami. Fituesi i “Topit të Artë” në vitin

Vazhdoni leximin →

Levandovski, Modric dhe Murinjo zgjedhin “futbollin”

Kristiano Ronaldo ishte i pari. Më pas rrugën e tij ndoqi edhe Karim Benmzema. Transferimi i dy yjeve krijoi idenë se Arabia Saudite do të kthehej në “parajsën” e futbollit botëror. Paratë e sheikëve bindën dy sulmuesit për t’u larguar nga Europa në fundin e karrierës së tyre, por gjithsesi ende të aftë për të

Vazhdoni leximin →