Barcelona, Dembele eshte nje ceshtje; eshte ‘i semure’ pas videolojerave

Usman Dembele eshte kthyer ne nje ceshtje te Barcelona dhe jo vetem per rendimentin jo shume te larte ne fushen e lojes, por edhe per sjelljen e tij jashte fushes se lojes. Sipas asaj qe publikohet te e perditshmja spanjolle AS, sulmuesi francez vuan nga varesia nga videolojerat dhe se kur eshte ne shtepi eshte gjithe kohes me pultet e komandimit te lojes ne duar duke fjetur shume pak duke shkuar me vonese  ne stervitje nderkohe qe ka pasur probleme edhe me shoket e tij te skuadres duke i irrituar shume keta te fundit.

Kjo ka bere qe drejtuesit e Barcelones te vihen ne levizje e te marrin masat ndaj futbollistit duke i bere Dembelese edhe nje ultimatim. Nese deri ne qershor situata nuk ka ndryshuar atehere Dembele do te dale ne merkaton e transferimeve nga ana e kampioneve te Spanjes.

Sfidanti.al