Hetim për Topin e Artë të Lionel Messit

Telashe të reja për Paris Saint-Germain, i cili ka rënë në mikroskopin e autoriteteve gjyqësore franceze për gjoja lobimin e “France Football” që Messi të fitojë Topin e Artë të vitit 2021. Vitin kur Robert Lewandowski u inatos me fanellën e Bayern Munichut, të gjithë ishin të sigurt se golashënuesi më i mirë polak i

Vazhdoni leximin →

Topi i Artë, Shqipëria “votoi” Messin

Lionel Messi fitoi Topin e tetë të Artë në karrierë, duke bërë histori. Ylli argjentinas mposhti Erling Haaland dhe Kylian Mbappe për të fituar çmimin më të madh individual për një futbollist. Në këtë proces kanë votuar 100 gazetarë nga vende të ndryshme të botës, ndërsa Kosova nuk ishte pjesë e kësaj liste, ndërsa Shqipëria

Vazhdoni leximin →

Valencia kritikon ceremoninë e Topit të Artë

Valencia ka kritikuar publikisht përdorimin e imazheve të Vinicius Junior duke bërë thirrje për abuzim racor në Mestalla në maj gjatë spektaklit të Topit të Artë. Braziliani po merrte çmimin Socrates për kontributet humanitare për udhëheqjen e luftës kundër racizmit në futbollin spanjoll, si dhe kontributin në edukimin e fëmijëve në Brazilin e tij. Teksa

Vazhdoni leximin →