Shqipëria katandiset “një thelë”, edhe Gjasula pozitiv me Kovid!

Kombëtarja humbet një tjetër lojtar të rëndësishëm për shkak të koronavirusit. Federata Shqiptare e Futbollit njofton zyrtarisht se Klaus Gjasula ka dalë pozitiv dhe nuk mund të luajë në ndeshjen e sotme ndaj Polonisë. Lojtarët e kombëtares kanë bërë që të gjithë tamponë, një ditë pasi Sokol Cikalleshi doli gjithashtu pozitiv një ditë më parë.

Vazhdoni leximin →

Kovidi bën “kërdinë” në kombëtare, Shpresa, por vetëm Tirana ndal stërvitjen!

Nga klubi nuk ka asnjë konfirmim, por faktet janë kokëforta. Tirana, kryesuese e Abisnet Superligës, është e goditur nga koronavirusi dhe plot 7 pjesëtarë të saj janë detyruar të izolohen. Pasi mbrojtësi Hoxhallari dhe fizioterapisti Voci u infektuan ndërsa ishin në ekipin kombëtar, kanë dalë edhe emra të tjerë. Marsel Ismajlgeci është sëmurë ndërsa ka

Vazhdoni leximin →

Kombëtarja në rrezik nga Kovidi, por stërvitjet nuk i ndërpret!

E pamundur të shmanget çdo rrezik, por shpresohet të mbetet me kaq. Kombëtarja shqiptare është goditur nga koronavirusi dhe nga grumbullimi janë larguar dy persona, mbrojtësi Erion Hoxhallari dhe fizioterapisti Arzen Voci. Largimi i tyre ka ndodhur që pasditen e djeshme, por Federata Shqiptare e Futbollit e dha njoftimin vetëm këtë të mërkurë paradite. Hoxhallari

Vazhdoni leximin →

“JO Lojrave Olimpike”, japonezët protestojnë gjatë ceremonisë së hapjes!

Me qindra e qindra qytetarë të zemëruar protestuan në Tokio, ndërsa në kryeqytetin e Japonisë mbahej ceremonia e hapjes e Olimpiadës. Opinioni publik ka qenë vazhdimisht kundër organizimit të Lojrave Olimpike, siç e kanë treguar sondazhet dhe protestat, ndërsa duket se këto do të vazhdojnë, ndonëse autoritetet kanë marrë masa duke përjashtuar praninë e tifozëve

Vazhdoni leximin →