Kolumbia mbetet pa Kupën e Amerikës së Jugut!

Autoritetet vendase kishin kërkuar që të kishte shtyrje të turneut të futbollit më të rëndësishëm të ekipeve kombëtare të kontinentit, por federata nuk pranoi. KONMEBOL iu përgjigj kërkesës së qeverisë kolumbiane se nuk janë mundësitë për të bërë një shtyrje të tillë për shkak të ndërthurjes së kalendareve të aktiviteteve të tjera të futbollit, ndërsa

Vazhdoni leximin →

Kolumbia, Carlos Queiroz largohet nga kombëtarja

Carlos Queiroz nuk është më trajner i përfaqësueses kolumbiane. Shkak janë bërë rezultatet e dobëta në fillimin e fazës kualifikuese të Botërorit të Katarit të vitit 2022 ku spikasin humbjet e rënda ndaj Uruguajit dhe Ekuadorit. Lajmi u konfirmua nga vetë Federata Kolumbiane e Futbollit nëpërmjet një komunikate për shtyp. ‘Për FCF ishte një krenari

Vazhdoni leximin →