Modelja kolumbiane proteston: Arbiter hajdut

Nuk pllakosin polemikat rreth ndeshjes mes Anglise dhe Kolumbise. Tashme ne kete histori perfshihet edhe modelja kolumbiane Paulina Vega se ciles nuk i pelqeu aspak menyra sesi Geiger arbitroi kete ndeshje. Mjaftoi nje gjest, nje foto ne Instagram Stories qe tregon se Paulina eshte tejmase e zemeruar, ashtu sic ishte dhe Maradona qe nje dite

Vazhdoni leximin →

Eliminimi i Kolumbise, ngushellimi vjen nga Shakira e Maluma

Kolumbia u largua nga boterori i Rusise me koken lart. Dueli me Angline ne 1/8 e finaleve shkoi me penallti dhe ata qe fituan ishin Tre Luanet. Gabimet e Uribes dhe Bakes ndeshkuan Kolumbine qe meritonte te fitonte. Per kete arsye kengetaret me te famshem kolumbiane Maluma, Shakira e Karlos Vives vendosen te ngushellojne ekipin

Vazhdoni leximin →