Napoli i vë “kapakun e artë” Kulibalit – 150 milionë sterlina!

Tanimë është një sekret publik se Mançester Junajtidi është i interesuar seriozisht për shërbimet e mbrojtësit të Napolit, Kalidu Kubali. “Djajtë e kuq” me siguri që do t’i shtojnë përpjekjet deri në sezonin veror të transferimeve që ta marrin në radhët e veta mbrojtësin solid të mësipërm, por, megjithatë, presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentins,

Vazhdoni leximin →

De Laurentis mbahet fort, ka refuzuar 103 milionë euro nga Junajtidi?!

Futbolisti i Napolit, Kalid Kulibali, konsiderohet si një nga mbrojtësit stoper më të mirë në botë, ndërkohë që te Napoli atë e vlerësojnë jashtëzakonisht shumë. “Korriere dello Sport” shkruan se Mançester Junajtidi në kërkim të një stoperi i ka dërguar Napolit një ofertë prej 103 milionë eurosh, por, mëgjithatë, përgjigja ishte Jo! Zhoze Murinjo prej

Vazhdoni leximin →

Higuain paska ikur si “hajdut”  nga Napoli..

Disa gjera nuk harrohen kurrë. Fjala tradhëti  nuk është përmendur , por është e qartë se koncepti është aty. Jose Kajehon ka folur gjatë për Napolin dhe raportet e tij me futbollin italian në mikrofonët e  “Onda”.  Midis gjithë argumenteve të trajtur nga futbollisti spanjoll, u fol edhe për kalimin e Gonzalo Higuain tek Juventusi,

Vazhdoni leximin →