Klopi “nduk” Sitin: Ekipi më i mirë në botë nxorri në treg sulmuesin më të mirë!

Nuk është nga ata trajnerë që e mbajnë gjuhën “të lidhur”, përkundrazi, ndonëse gjërat i thotë në mënyrë simpatike. Jurgen Klopi ka se çfarë të komentojë në prag të duelit ndaj Mançester Sitit në Premier Ligë, ku Liverpuli i tij është vendas, por është edhe në krizë. Siti është 13 pikë përpara dhe Erling Halandi

Vazhdoni leximin →

Klopi: Jam mësuar me troditje të tilla nga Liverpuli im!

Kur ishte tek Dortmundi, flokët ishin biondë dhe “çehrja” mjaft më e re. Kanë kaluar vitet dhe sidomos periudha e gjatë në “Anfild” ka ndikuar në pamjen e jashtme (të thinjur) të Jurgen Klopit, dhe në lodhjen mendore. Gjermani mbetet trajner i madh, por rraskapitja është e dukshme, ndërsa Liverpuli i tij vazhdon ta bëjë

Vazhdoni leximin →

Klop e pranon: Jam i shqetësuar nga situata e Liverpulit!

Sadio Mane tashmë po “këndon” diku tjetër, ndërsa “sozia e tij” Daruin Nunjez ishte i pezulluar. Përveç kësaj, të kuqtë patën mungesa të rëndësishme si Konate, Matip, Tiago Alkantara apo edhe Zhota. Gjithsesi, asnjë nga këto nuk mund të jetë arsye e mjaftueshme që Liverpuli të ketë vetëm 2 pikë pas 3 javëve të para

Vazhdoni leximin →