Vladimir Kliçko përsëri në ring? Unë mund të mposht këdo!

Boksieri legjendar ukrainas, Vladimir Kliçko, në prill të vitit të kaluar, njoftoi pensionimin e tij nga boksi profesionist, por tani ai ka një arsye të fortë që të kthehet. Ai doli “në pension” mbas humbjes ndaj Entoni Xhoshuas në “ndeshjen e dhjetëvjeçarit”, ndërkohë që tani Xhoshua dëshiron që të ndeshet me Deontaj Uajlderin, por ka

Vazhdoni leximin →

Kliçko: As 20 milionë dollarët nuk ma ndryshuan mendjen!

Pritej që boksieri ukrainas, Vladimir Kliçko, ta zhvillonte ndeshjen revansh me boksierin britanik, Entoni Xhoshua, pasi këtë të drejtë atij ia jepte edhe marrëveshja përkatëse. Madje, promotori i Xhoshuas, Edi Hern, kishte rezervuar edhe “T-Mobile arenën” në Las Vegas për “larjen e ardhshme të hesapeve” mes dy kolosëve të boksit. Por, Kliçko, pasi u mendua

Vazhdoni leximin →

Las Vegasi – favorit për ndeshjen Xhoshua – Kliçko 2

Las Vegasi është favoriti kryesor për organizimin dhe zhvillimin e ndeshjes revansh, pra asaj të dytë, mes kampionit aktual të botës të peshës së rëndë në tre versione të boksit profesionist, britanikut Entoni Xhoshua, dhe ish-kampionit të botës ukrainasit Vladimir Kliçko. Këtë lajm e bëri të ditur promotori i boksierit britanik, Edi Hern, sipas të

Vazhdoni leximin →