Gjyqtari i “El Klasikos” doli nga “Bernabeu” me bluzën e Ramosit!

Mediumet në Spanjë publikojnë lajmin se gjyqtari i ndeshjes mes Realit të Madridit dhe Barcelonës, Ernandez Ernandez, u largua nga “Santiago Bernabeu”, duke pasur me vete bluzën e Serhio Ramosit. Dihet, prej kohësh, historia se “mbretërorët” nuk i lënë, asnjëherë, pa dhurata gjyqtarët. Mediumet, tani, shkruajnë se gjyqtari Ernandez Ernandez nga stadiumi “Santiago Bernabe”, të

Vazhdoni leximin →

Barcelonë munde Realin, Ronaldinjon e ke..në fushë

Ronaldinho, ish ylli i Barcelonës, nëpërmjet një postimi në Twitter i ka dhënë mbështetje ekipit nga Camp Nou për ndeshjen ndaj Real Madridi, e cila luhet sot nga ora 16:15.“El Clasico, një nga klasiket më të mëdha që unë kam pasur kënaqësinë të luajë. Paç fat Barcelonë,  unë jam tifozë i juaji”, ka shkruar ish

Vazhdoni leximin →

Sikur fundi i Botës të mbërrijë, Barcelona duhet të fitojë

Ish- mesfushori i Barcelonës dhe Spanjës, Luis García mendon se kampioni i Spanjës duket të fitoj me çdo kusht sot ndaj Real Madridit. “Kjo është ndoshta ndeshja më e rëndësishme në botë Gjithkush e shikon këtë. Ky takim është i rëndësishëm për të dy ekipet dhe tifozët e tyre”, ka deklaruar ai. “Real Madrid aktualisht

Vazhdoni leximin →